Skład rady
- Tamara Bak z Namysłowa.
Drużynowa drużyny Związku Harcerstwa Polskiego, członek Zarządu Krajowego Ogólnopolskiej Federacji Młodych. Organizatorka akcji ekologicznych: „Planeta Twoja i Moja. Zaangażowana w akcję Trash Bag Challenge, w której wspólnie zbierają śmieci i publikują w mediach społecznościowych zdjęcia „przed” i „po” sprzątaniu świata.
- Jarosław Brodecki z Łodzi.
Laureat pierwszej nagrody w Polskich Finałach Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej oraz konkursu „Misja Polarna”. Praca w zespole naukowym w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego nad inwazyjnymi i obcymi gatunkami zwierząt w polskim systemie rzecznym. Prowadzi blog przyrodniczy „Lasem Myślący”, zajęcia przyrodniczo-astronomiczne oraz koło przyrodnicze.
- Bartosz Bryks z Mławy.
Student leśnictwa. Strażnik Straży Ochrony Przyrody w Polsce. Czynnie zajmuję się ochroną przyrody na terenie RP, współpracuje ze Strażą Rybacką w celu zapobiegania kłusownictwu wędkarskiemu oraz ze Strażą Leśną w celu zwalczania szkodnictwa leśnego.
- Filip Bulicki z Przasnysza.
Członek Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Uczeń Technikum Leśnego. Pasjonat leśnictwa oraz pszczelarstwa. Aktywnie bierze udział w projektach ekologicznych. Uczestnik konkursu „Feel the forest”.
- Daria Czarczyńska z Zielonej Góry.
Uczennica Technikum Leśnego. Wolontariuszka w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Szponiastych, gdzie prowadzą Edukację Leśną i Zielone szkoły dla szerokiego grona odbiorców, od przedszkolaków do seniorów. Działa w fundacji Ekologiczno-Ornitologicznej Laudato Si, przyczyniając się do tworzenia map lęgowych ptaków w naszym kraju.
- Piotr Gawroński z Warszawy.
Założyciel i dyrektor pierwszego stałego Dziecięcego Parku Narodowego.
Prowadził audycje radiowe w Polskim Radiu w ramach cyklu „Mali Strażacy Dzikiego Królestwa”. Współpracuje z National Geographic Kids, pod patronatem wydawnictwa nagrał cykl filmików instruktażowych pt. „Jak założyć dziecięcy park narodowy”. Obecnie współpracuje przy programie „Dzika Odyseja – Ekspedycja Pionierów”, polegającym na rodzinnym odwiedzeniu wszystkich 23 polskich parków narodowych w 23 miesiące.
- Weronika Heckert z Szamotuł.
Aktywnie angażuje się w działalność ekologiczną. Organizatorka balu karnawałowego o tematyce ekologicznej. Chętnie fotografuje naturę i dokumentuje działalność ekologiczną. Uczestniczka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego oraz Konkursu Kartograficznego.
- Mikołaj Hetzig z Bydgoszczy.
Laureat Olimpiady Wiedzy z Biologii. Reprezentant Polski podczas konkursu „Together for Development” w Królestwie Estwani. Propagator projektów ekologicznych. Z jego inicjatywy powstała stacja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Zwycięzca konkursu „Kanał Bydgoski w obiektywie pór oku”.
- Kamil Jurkiewicz z Dobrzejewic.
Aktywnie działa na rzecz środowiska, angażuje się w akcje uświadamiające istotę i ważność ochrony przyrody. Organizator wydarzeń lokalnych, propagator pikników prokologicznych. Członek Polskiego Związku Łowieckiego.
- Adrianna Kiełbińska z Trzcianki.
Aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Interesuje się zagadnieniami ochrony zagrożonych wyginięciem zwierząt.
- Daria Kołacz z Łabowej.
Aktywnie działa w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Uczestniczka licznych konkursów ekologicznych o zasięgu ogólnopolskim.
- Karolina Konieczna z Lublina.
Aktywnie angażuje się w inicjatywy proekologiczne, aby swoją postawą wpływać na najbliższe otoczenie. Interesuje się łowiectwem i szeregiem zagadnień związanych z racjonalnym gospodarowaniem zwierzyną i ochroną środowiska naturalnego. Brała udział w konferencji „Stop Smog”.
- Maria Koperwas z Łomianek.
Należy do Związku Harcerstwa Polskiego.
Uczestniczka akcji sprzątania oraz sadzenia lasów.
- Krzysztof Kotela – Cios z Warszawy.
Reprezentant Yale School od the Environment na szczycie klimatycznym w Madrycie.
Współpracuje z Programem Środowiskowym Narodów Zjednoczonych w Warszawie – UNCEP/GRIP. Członek Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN, gdzie jest zaangażowany w organizowanie konferencji klimatycznych oraz przewodniczy komisji do spraw zagranicznych.
- Maurycy Kryczyński z Tolkmicka.
Uczestnik akcji proekologicznych. Jest bardzo zaangażowany w akcje sprzątania miasta i wszelkie inicjatywy chroniące środowisko lokalne.
- Kamil Kubak z Żyrzyna.
Absolwent Technikum Leśnego w Zagnańsku.
Uczestnik konkursu wiedzy na temat pracy leśnej.
- Magdalena Kupisz z Brzeźnia.
Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Sieradz. Promuje działania proekologiczne na prowadzonym przez siebie fanpage’u w mediach społecznościowych.
- Karolina Małolepszy z Łodzi.
Aktywna harcerka, organizatorka akcji zwiększających świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży. Interesuje się pszczelarstwem i zagadnieniem wpływu kluczowych organizmów na całą przyrodę.
- Kacper Moroz ze Słupska.
Działacz Parlamentu Młodych II i III kadencji. Praca w komisji ochrony środowiska.
Aktywnie działa w inicjatywach ekologicznych. Organizator akcji sprzątania miasta.
- Łukasz Musiatowicz z Woli Korytnickiej.
Współorganizował konferencję klimatyczną jako członek Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Uczestnik kilkunastu akcji, czysta gmina, posprzątaj świat, podczas których wraz z grupami młodzieży wspólnie sprząta lasy i pobocza drogowe. Uczestnik konkursów proekologicznych. Tworzy plakaty, hasła, wiersze zachęcające ludzi do odpowiedzialnej postawy wobec środowiska.
- Natalia Ottlik z Tworkowa.
Absolwentka Technikum w Raciborzu, kierunek ochrona środowiska. Aktywnie wspiera inicjatywy ekologiczne: sprzątanie świata oraz sadzenie drzew. Kieruje zadaniami związanymi z prowadzeniem ekolekcji w przedszkolach.
- Szymon Pawłowski z Krasocina.
Student leśnictwa, członek Ochotniczej Straży Pożarnej, organizator budowy Hoteli dla pszczół.
- Ewelina Rakowska z Torunia.
Laureatka konkursu ekologicznego w ramach eventu Młodzi_Dobra2020. Wdraża wiele pomysłów chroniących naszą przyrodę w swoim środowisku lokalnym.
- Zuzanna Rybarska z Dębna.
Laureatka licznych konkursów ekologicznych. Wolontariuszka Nadleśnictwa.
- Wiktoria Spławska z Poznania.
Aktywistka angażująca się w działania na rzecz środowiska i pomysłodawczyni wielu inicjatyw ekologicznych. Promuje dobre nawyki chroniące środowisko.
- Magdalena Stępień ze Szczerbic.
Uczestniczka wielu konkursów ekologicznych i olimpiad biologicznych, często zakończonych wyróżnieniami. Bardzo aktywnie działa w akcjach: „Sprzątanie Świata” oraz „Dni Ziemi”. Polityka klimatyczna i energetyczna oraz wpływ środowiska na psychikę człowieka są tematami jej zainteresowań.
- Julia Szafran z Lewickich (miejscowość Lewickie).
Aktywnie działa na rzecz środowiska.
- Szymon Szurlej z Gwoźnicy Górnej.
Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Koordynator inicjatyw ekologicznych: akcji edukacyjnej Komisji Środowiska, akcji zamiany plastikowych kubków na kubki biodegradowalne w automatach.
- Szymon Szymla z Wiśniowej.
Uczestnik Olimpiady Ekologicznej na etapie wojewódzkim.
Członek Ligi Ochrony Przyrody, Polskiego Towarzystwa Leśnego i Koła Naukowego Leśników.
- Karol Urbaniak z Jabłonnej.
Członek Stowarzyszenia Młodych Mieszkańców Gminy Jabłonna, organizuje warsztaty ekologiczne „Stawiamy na ekologię”. Aktywnie wspiera inicjatywy ekologiczne, zamienia użytkownikom jednorazowe torby foliowe na płócienne. Współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami i Nadleśnictwem.
- Natalia Walenciuk z Szubina.
Uczestniczka konkursu „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie”.
Aktywnie wspiera inicjatywy ekologiczne.
- Andrzej Wasilewski z Gdańska.
Uczestnik Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, organizator konferencji naukowej dotyczącej ochrony środowiska oraz akcji sprzątania lasu.
- Aleksandra Witkowska z Katowic.
Wolontariuszka w debatach ekologicznych organizowanych w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła 2 w Częstochowie. Uczestniczka konkursu „Co należy robić, aby dbać o środowisko?”.
- Paweł Wons z Kalet.
Laureat wojewódzkiego „Turnieju Wiedzy Ekologicznej” przeprowadzonego w ramach XXV Tygodnia Ziemi w Zabrzu. Aktywnie angażuje się w działania ekologiczne.